ODKOMARZANIE

DDD ROBAK

ODKOMARZANIE

Zamgławianie (odkomarzanie) przeciwko owadom latającym takim jak (komary, meszki, osy, szerszenie, muchy) oraz KLESZCZOM!!!. Odkomarzanie ma na celu likwidacje siedlisk w najniższych partiach krzewów. Efektem, czego jest zmniejszenie populacji nawet, o 89% co skutkuje znikomą ilością ukąszeń a w niektórych przypadkach wyeliminowanie ich całkowicie zabezpiecza opryskiwany teren przed emigracją owadów w 80% z, zewnątrz co uniemożliwia zakładanie przez nich większych skupisk w krzewach. Takie zabiegi, które są wykonywane na zewnątrz budynków są podatne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Usługa powinna być przeprowadzona w najsuchszej porze dnia, ale nie w momencie, gdy słońce operuje najmocniej, optymalną pora takiego oprysku jest rano tuż po tym jak podłoże wyschnie po nocy lub wieczorem. Należy także zwrócić uwagę na prognozy pogody, aby oprysk nie był wykonany tuż przed opadami deszczu jest to ważne, ponieważ preparat przed wyschnięciem jest bardzo podatny właśnie na spłukanie. Nie należy tego dnia podlewać ogrodu. Do preparatu dodaje się nośnik, który zapobiega spłukiwaniu preparatu przez deszcz oraz wspomaga jego wchłanianie przez owady.

odkomarzanie opryski działek

Stosując metodę zimnej mgły jesteśmy wstanie bardzo precyzyjnie dawkować preparat oraz opryskiwać te miejsca, które maja być opryskane, ( omijając np. miejsca gdzie rosną warzywa ) jest to metoda bardzo skuteczna oraz bezpieczna dla roślin.

W Niemczech ten etap odkomarzania jest opłacany i nadzorowany przez instytucje państwowe i ma charakter ogólnospołeczny. Kolejnym etapem jest zamgławianie bezpośrednio chronionego obszaru ze szczególnym uwzględnieniem miejsc spoczynku, kryjówek komarów. Pierwsze zabiegi zamgławiania w ramach odkomarzania wykonać należy jak najwcześniej, tuż po pojawieniu się dorosłych postaci latających. Kolejne zabiegi odkomarzania przeprowadza się, gdy presja komarów jest zbyt duża. Na terenach obiektów wymagających wysokiego komfortu, jak hotele, pola golfowe itp.

Opryski przeciw komarom nie powinny być wykonywane w okolicy miejsc gdzie rozstawione są pasieki stacjonarne lub mobilne. Ponieważ preparaty do zwalczania komarów mogą być szkodliwe dla pszczół miodnych, które są pod ochrona. Dla tego technicy powinni bez względnie zwracać na tę kwestie uwagę by nie wyrządzić dużych szkód w populacji pszczół. Nasze przedsiębiorstwo do wzmocnienia efektu oraz jego wydłużenia stosuje się nośniki na bazie glikolu powoduje to wzmocnienie przylegania preparatu do roślin oraz owadów. Dodatków dodatek ten zapobiega spłukiwaniu przez deszcz, jest to substancja bez wonna oraz nie pozostawia żadnych śladów. Zaleca się przeprowadzenie tego zabiegu co najmniej dwa razy w sezonie letnim w momencie wylęgu owadów, aby zmniejszyć populacje dorosłych osobników które zdolne będą do złożenia jaj, co ma znaczący wpływ w kolejnych latach na komfort korzystania z ogrodu. Odkomarzanie jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, jest to sposób na wiele innych niechcianych owadzich intruzów z naszego ogrodu lub innego terenu zielonego.Nasza firma wykonuje odkomarzania profesjonalnie i fachowo. Dzięki innowacyjnej metodzie zamgławiania przestrzennego, pomożemy raz na zawsze uporać się Państwu z uciążliwym problemem komarów i innych owadów na działkach, posesjach czy osiedlach mieszkaniowych. W pracy wykorzystujemy specjalistyczne środki chemiczne oraz sprzęt, dzięki czemu populacja owadów zmniejsza się parokrotnie. Stosowane przez nas metody są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, Gwarantujemy skuteczność, solidność i jakość.

ODKOMARZANIE MAZOWIECKIE

Search

Odkomarzanie – jest to zabieg, który ma za zadanie pozbyć się z terenu poddanemu takiemu zabiegowi komarów, much, kleszczy, meszek oraz innych owadów, które nie są mile widziane w naszych ogrodach. Zabiegi te można przeprowadzić za pomocą cieplej lub zimnej mgły. Zimna mgła jest to metoda, która eliminuje poparzenie roślin oraz bardziej precyzyjne dawkowanie preparatów. Związku z tym, iż kropelka mgły jest cięższa można dotrzeć do najniższych partii gęstych krzewów omijając te części ogrodów, które nie powinny być poddane takiemu zabiegowi np. przydomowe ogródki z warzywami, które coraz częściej można spotkać. Zimna mgła nie jest tak podatna na podmuchy wiatru jak to ma miejsce w przypadku cieplej mgły, która to może zostać wydmuchana do sąsiada. Odkomarzanie wykonujemy tylko i wyłącznie w sprzyjających warunkach atmosferycznych ( główną przeszkodą jest deszcz i bardzo silny wiatr). Odkomarzanie wykonujemy w takich miastach jak Warszawa, Mińsk Mazowiecki, Siedlce oraz całe Mazowsze.