OWADY

DDD ROBAK

OWADY - IDENTYFIKACJA OWADÓW

Należy pamiętać, iż nie istnieje cudowny preparat, który zwalcza wszystkie insekty. Niektóre gatunki potrafią uodpornić się na insektycydy a na niektóre gatunki i odmiany prusaków oraz karaczanów ogólnie dostępne preparaty nie działają. Identyfikacja to nie tylko prawidłowa ocena gatunku czy odmiany owada to także wiedza o jego sposobie bytowania nawykach żywieniowych oraz warunków rozmnażania się i miejsc, w których najchętniej zakładają swoje siedliska. Cała ta wiedza pozwala technikowi ddd zastosować preparaty oraz technikę, która najskuteczniej zwalczy owady. W naszej pracy często spotykaliśmy się z sygnałami, iż dobrze by było, aby zamieścić na stronie informacje na temat owadów wraz z ich zdjęciami.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom w poniższej tabeli zamieściliśmy najczęściej spotykane owady w naszym otoczeniu.

Jeśli nie odnaleźliście Państwo owada, który pojawił się w waszym otoczeniu prosimy o przesłanie zdjęcia owada na nasz adres mailowy.

Karaluch
karaluch
Kleszcz
kleszcz
Komar
komar
Meszka
meszka
Mól spożywczy
mól spożywczy
Mucha
mucha
Mrówka
mrówka
Osa
osa
Pluskwa domowa
pluskwa domowa
Prusak
prusak
Rybik cukrowy
rybik cukrowy
Spuszczel pospolity
spuszczel pospolity
Stonoga murowa
stonoga murowa
Szerszeń
szerszeń


IDENTYFIKACJA OWADÓW

Search

Prawidłowa identyfikacja owadów jest niezbędna, aby odpowiednio dobrać metodę oraz preparat do ich zwalczania. Każdy gatunek, bowiem posiada inna odporność na substancje chemiczne i tak np. preparaty, które są skuteczne w walce z prusakami nie koniecznie spełnia swoje zadanie w walce z komarami. W tabeli powyżej zamieściliśmy zdjęcia oraz opisy owadów, które najczęściej występują w bliskim sąsiedztwie człowieka. W razie wątpliwości z samodzielna identyfikacja owada prosimy o kontakt po przez pocztę elektroniczną, postaramy się jak najszybciej zidentyfikować owada, który pojawił się w Państwa domu.