MUCHA

DDD ROBAK

MUCHA - OPIS

Mucha domowa jest koloru szarego, występującą na całym świecie niestety zawsze zakładają swoje siedliska w pobliżu ludzi Właśnie przez ten fakt są dla człowieka najbardziej uciążliwym rodzajem z rodziny much. Larwy tych owadów przebywają i rozmnażają się w odchodach ludzkich oraz śmieciach są koloru białego. W sprzyjających warunkach mucha domowa potrafi przejść całkowity cykl życiowy w niespełna 14 dni.

Mucha plujka

Mają kolor metaliczno- zielony lub niebieski i zwykle bzyczą irytująco, gdy dostaną się do środka pomieszczeń. Grupa ta obejmuje wiele różnych gatunków owadów. Larwy rozwijają się w ciałach martwych zwierząt, odchodach, a czasem również w śmieciach. Pojawienie się dużej liczby much plujek w placówce może wskazywać na obecność zwłok małych zwierząt, takich jak szczury, czy ptaki, które zostały uwiezione w pustej przestrzeni ścian.

Mucha plujka

Muchy z rodziny ścierwicowatych

Są szare, często z ciemniejszymi pasami wzdłuż grzbietu. W zależności od gatunku mogą być różnej wielkości: od rozmiaru muchy domowej do dwóch lub trzech razy większych owadów. Jak sama nazwa wskazuje, larwy wielu gatunków much z rodziny ścierwicowatych rozwijają się w rozkładających się zwłokach, ale niektóre gatunki są pasożytami innych owadów. Podobnie ja w wypadku much plujek, występowanie ścierwicowatych w budynku może wskazywać na obecność zwłok małych zwierząt.

Muchy z rodziny ścierwicowatych

zwalczanie much

Search

Mucha przenosi bardzo wiele groźnych chórów. Zwalczanie much polega głównie na naniesieniu preparatów odpowiednio przygotowanych na ściany. Preparaty te są przeznaczone do stosowania na zewnątrz odporne na promieniowanie u oraz na opady deszczu. Należy także przy przeprowadzaniu zabiegu pamiętać o zlokalizowaniu miejsc, w których się legną. Nasze przedsiębiorstwo wykonuje usługę zwalczania much na terenie oraz okolicach takich miast jak Warszawa, Mińsk Mazowiecki, Siedlec oraz całe Mazowsze.