Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Mrówka

Zwalczanie mrówek

Mrówki są owadami z rodziny błonkówek. Występują w każdym rejonie świata. Na terenie Polski występuję 103 gatunki tego owada. Mrówki tworzą społeczności kastowe żyjące w gniazdach. W jednym gnieździe żyje nawet do setek tysięcy owadów.
Zwalczanie mrówek
Mrówki tworzą społeczność hierarchiczną, w gniazdach są samice, samce i robotnice. Rolą robotnic jest budowa gniazda, bronienie go,zbieranie pożywienia i opiekowanie się potomstwem i to one stanowią najliczniejszą wielkość gniazda. Rolą samców jest zapłodnienie samic. Samce i samice są uskrzydlone, po zapłodnieniu samic samce giną a samicom odpadają skrzydła. Mrówki są owadami wszystkożernymi, jedzą zarówno rośliny jak i zwierzęta, często żywią się larwami szkodników. Owady te uważane są za pożyteczne o ile żyją w lasach, oczyszczają je wtedy z martwych zwierząt, czy szkodników roślin. Coraz większy problem niestety zaczynają stanowić zakładając gniazda w ogrodach przydomowych a nawet budynkach, najczęściej występują tam gdzie są mszyce. Opiekują się nimi, chronią przed biedronkami i przenoszą na inne jeszcze nie zarażone rośliny w zamian korzystają z wytwarzanej przez mszycę spadzi. Mrówki lubią słodkie produkty dlatego coraz częściej dostają się do domów, co stanowi duży problem i często wymaga dużo trudu aby się ich z niego pozbyć. W początkowej fazie inwazji można spróbowac naturalych sposobów ich odstraszania, niestety w większości przypadków nie są to skuteczne metody i jedynie użycie preparatów chemicznych da pożądany efekt. W przypadku inwazji w budynkach najskuteczniej zastosować odpowiedni preparat rozpylony przy pomocy mgły, taki zabieg nie tylko zwalczy problem mrówek ale i zabezpieczy mieszkanie na długi okres przed ich kolejnym najściem .

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem