Komar - Zwalczanie komarów - Komary - Mińsk Mazowiecki,Siedlce,Warszawa

DDD Robak

Komar

KOMAR - ZWALCZANIE KOMARÓW

Komary – jak poradzić sobie z plagą krwiopijców?

Mało które owady uznawane są za równie irytujące, co pospolite komary. Ci mali krwiopijcy są prawdziwym utrapieniem w sezon wiosenno-letni, kiedy samice poszukują pokarmu bogatego w białko, potrzebnego im przed złożeniem jaj. Niestety, ich częstymi ofiarami są właśnie ludzie, którzy przez swój zapach, ciepło oraz wydzielany dwutlenek węgla, stanowią łatwy cel. Aparaty gębowe tych owadów są w stanie z łatwością przebić skórę, nawet poprzez cienkie ubrania.

Niebezpieczeństwa związane z ukąszeniem komara

Z uwagi na możliwość roznoszenia szkodliwych mikroorganizmów, zalecane jest jak najczęstsze zwalczanie komarów. Na szczęście, najbardziej niebezpieczne choroby, takie jak malaria, nie były zanotowane w Polsce od ponad 50 lat. Nie zmienia to faktu, że ślina komara potrafi wywołać podrażnienia, obrzęk i swędzenie, a u uczulonych osób nawet poważniejsze dolegliwości. Komary przyczyniają się one również do roznoszenia rozmaitych patogenów, w tym krętków Borrelia burgdorferi, odpowiedzialnych za groźną boreliozę. Aby uwolnić się od tego problemu, warto jest Państwu zwrócić się o pomoc do specjalistów. Likwidacja komarów to jedna z najczęstszych usług świadczonych przez DDD Robak, w której posiadamy duże doświadczenie.  

Komary na posesji – co zrobić?

Komary, z uwagi na swój sposób rozmnażania, są wyjątkowo uciążliwe w lata wilgotne. Te owady są szczególnie liczne w terenach podmokłych, których w województwie Mazowieckim nie brakuje. Aby usuwanie komarów zakończyło się sukcesem zaleca się skorzystanie z profesjonalnej oferty DDD Robak.

KOMAR WIDLISZEK

KOMAR WIDLISZEK (Anopheles maculipennis)

WIRUS ZIKA

WIRUS ZIKA

objawy zika

ZWALCZANIE KOMARÓW