Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Osa

Zwalczanie os

Likwidacja gniazd os

Osa to gatunek owada z rodziny osowatych, występuję na całym obszarze kraju. Wielkość owadów ma ok 10-14 mm. 

Zwalczanie os

Osy są dość charakterystyczne, ich czarno-żółte ubarwienie odróżnia je od innych owadów z rodziny osowatych, są dużo mniejsze od szerszenia. Największa aktywność owada jest zauważalna od kwietnia do października. Owady te bardzo chętnie zakładaja gniazda w pobliżu budynków lub w ich wnętrzach jak i również spotykane są gniazda podziemne. Gniazda budują z masy papierowej wytworzonej z ich śliny i rozdrobnionego drewna. Największy rozwój owadów obserwuje się po ok 3 miesiącach od założenia gniazda. Pod koniec lata pojawiają się w gniazdach płodne samice i tylko one przeżywają zimę. Po zapłodnieniu samic trutnie są przez nie zabijane. Płodne samice opuszczają kolonie gdy sa aktywne, często w październiku lub nawet listopadzie aby przeżyć zimę w zakamarkach. Na wiosnę szukają odpowiedniego miejsca do założenia nowej koloni. Osy często mylone są z innymi owadami np pszczołami czy szerszeniami, jednak różnice są dość znaczne zarówno w wyglądzie jak i zachowaniu owadów. Żądło osy jest długie i pozbawione harpunowego zazębienia dzięki czemu po użądleniu osa nie umiera i może żądlić kilkakrotnie. Osy są dość agresywne ,atakują każdego kto stanie im na drodze. Łatwo je rozdrażnić wykonując gwałtowne ruchy czy nawet zakładając jaskrawe ubrania. Ukąszenia są bolesne, wywołują piekącą opuchliznę lub drętwienie utrzymujące się nawet kilka dni, u osób uczulonych mogą wywołać wstrząs anafilaktyczny. Obecności os nie należy lekceważyć nawet jak są widoczne pojedyncze osobniki, aby nie pozwolić na założenie gniazda. Im mniejsza kolonia tym łatwiej i szybciej można je zwalczyć.

Usuwanie os

W początkowej fazie rozwoju gniazda można samodzielnie wyłapywać osobniki poprzez zakładanie pułapek przy gnieździe, niestety jak jest już ich dużo metoda jest nieskuteczna. Przy dużej populacji najlepiej zastosować metody gazowe . Odpowiednio dobrany preparat przy pomocy mgły dotrze do zakamarków w których owady będą się ukrywały, dzięki temu zlikwidowany zostanie cały rój. DDD Robak oferuje Państwu ofertę w zakres której wchodzi Likwidacja gniazd os wraz ze znajdującymi się tam owadami. Osy po kontakcie z preparatem zaczynają ginąć po kilkunastu minutach. Preparat działa długotrwale co pozwala stopniowo pozbyć się owadów.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

  Posiadamy placówki : Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Łuków, Siemiatycze, Otwock, Góra Kalwaria, Legionowo, Wyszków. Oraz w promieniu 50 kilometrow w/w lokalizacji.

© 2024 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem