Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Pluskwa domowa

Zwalczanie pluskwy domowej

Pluskwa domowa to owad pasożytniczy z rodziny pluskwowatych żywiący się krwią człowieka. Jest to insekt niewielkich rozmiarów ,ma ok 4-6mm długości . Forma dorosła ma kolor bursztynowy ,młode osobniki mogą być ciemno brązowe lub prawie przeźroczyste przez co często są niewidoczne .

Zwalczanie pluskwy domowej

W ciągu roku samica pluskwy domowej potrafi złożyć około 250 – 500 jaj. Formę dorosłą insekt ten osiąga w temperaturze pokojowej tj. 20 – 25 stopni średnio w ciągu 2 miesięcy, staje się wtedy zdolna do składania jaj. Pluskwy potrafią przetrwać około 24 miesięcy w warunkach, które im sprzyjają. Ciepłe i wilgotne otocznie jest najlepszym dla tego owada miejscem do życia.

Insekt ten nie ma skrzydeł, nie potrafi latać i nie skacze, brak tych umiejętności często utrudnia zdobycie pokarmu. Dlatego pluskwy są dość odporne na brak żywiciela, bez pożywienia potrafią przetrwać do pół roku zapadając w hibernację.

Owady te są najbardziej aktywne nocą, atakują swoje ofiary najczęściej we śnie. Pluskwa domowa (łóżkowa) jak sama nazwa wskazuje najczęściej występuje w łóżkach, materacach, meblach tapicerowanych. W przypadku dużych inwazji mogą gnieździć się również w listwach przypodłogowych, książkach, zasłonach ,dywanach, ubraniach czy nawet w gniazdkach elektrycznych.

Skąd się biorą pluskwy?

Inwazja pluskiew nie zawsze jest spowodowana zaniedbaniami higienicznymi, najczęściej jest przynoszona na ubraniach czy meblach. Tego prawie nie widocznego insekta przynieść można niezauważalnie z komunikacji, sklepu, kina lub na świeże kupionych meblach. Największym błędem jest kupno mebli używanych, często sprzedawanych z niechcianymi lokatorami. Jeden niezauważenie przyniesiony insekt będzie mnożył się w zaciszu. W związku z dużym przemieszczaniem się ludzi przywleczenia takie owada do domu jest coraz łatwiejsze. Niestety coraz więcej przywozi się ich z wakacji, pozornie miły wypoczynek kończy się nieprzyjemnymi niespodziankami, przyczepiona pluskwa do walizki przyjeżdża w nowe miejsce i w zaciszu niezauważona rozmnaża się. Z walizki bardzo szybko przemieści się do łóżka i reszty mieszkania. Niestety zanim domownicy zorientują się o obecności lokatorów mijają tygodnie lub miesiące.

Przy dużych grupach pluskiew zauważalny jest zapach w pomieszczeniach anyżowo-malinowy jest on nieprzyjemny dla większości stworzeń i stanowi naturalna ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. Zapach taki występuje bardzo rzadko tylko przy ogromnej inwazji.

Pluskwa to jeden z najbardziej uciążliwych i krwiopijnych owadów w otoczeniu człowieka. Atakuje w trakcie snu swojej ofiary. Obecność jej zauważa się po licznych ugryzieniach na całym ciele. Ugryzienia te są bardzo swędzące ,bardzo liczne i trudno gojące ,często wymagana jest interwencja dermatologa. Pluskwa domowa to bardzo groźny owad, często poprzez ugryzienia przenoszone są groźne choroby, w najłagodniejszych przypadkach występują reakcje alergiczne.

Od czego zacząć walkę z pluskwami?

Oczywiście od bardzo dokładnego obejrzenia łóżek, w momencie zlokalizowania gniazda należy wykonać oprysk preparatami chemicznymi który należy bardzo dokładnie wykonać nie omijając żadnych miejsc. Odkurzanie pomaga w walce z nimi ale trzeba jak najszybciej wyrzucić worek z odkurzacza . Zwalczanie pluskiew można wykonać wieloma metodami. Najskuteczniejsze i najczęściej spotykane jest zamgławianie ULV. Dzięki wytwarzanej mgle o mikroskopijnych kroplach preparat biobójczy może wnikać w każdą szczelinę ,w szafy ,pod podłogi. Przed II wojną światową inwazje pluskiew były powszechne; jednak po powszechnym wprowadzeniu stosowania środka owadobójczego DDT w połowie XX wieku inwazje pluskiew stały się znacznie mniej powszechne. Uważa się, że niedawne odrodzenie się inwazji pluskiew na całym świecie wiąże się z kilkoma różnymi czynnikami, w tym wzrostem podróży międzynarodowych, gęstymi miejskimi warunkami życia, opornością na środki owadobójcze i nowymi, nieefektywnymi środkami zwalczania szkodników.

Jak rozpoznać inwazję pluskiew ?

Usuwanie pluskwy jest często opóźnione, gdyż można żyć w towarzystwie tych owadów przez długi czas, nie zdając sobie sprawy z problemu. Pluskwa domowa atakuje w nocy, dlatego wyjątkowo ciężko jest je zlokalizować. Jeśli dostrzegło Państwo na swoim ciele liczne, ułożone w linię ugryzienia, może to świadczyć o obecności takiego szkodnika w Pańskim domu. O ile pasożyty te nie przenoszą groźnych chorób, to wywołują dyskomfort, a w niektórych przypadkach też reakcje alergiczne.

Profesjonalne zwalczanie pluskwy ulv

Wbrew pozorom, odpluskwianie dezynsekcja pluskwa domowa nie jest ogromnym wydatkiem. Usługi profesjonalistów to inwestycja, która daje Państwu gwarancję pozbycia się niechcianych lokatorów. Firma DDD Robak działa na terenie województwa Mazowieckiego, pluskwa domowa zwalczanie . Stosujemy innowacyjne metody oraz preparaty wiodących Polskich oraz zagranicznych producentów, jak zamgławianie ULV, zwalczanie pluskwy.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem