Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Karaluch

Karaluch Blatta orientalis

Karaluch jest większy od prusaka długość ciała wacha się miedzy 18 milimetrami a czasami dochodzi do 30 milimetrów ubarwienie jest prawie czarne. W porównaniu do prusaka karaluch może też bytowań na zewnątrz budynków.

Karaczan w porównaniu do prusaka porusza się wolniej. Bardzo często nasi klienci mylą Prusaka z Karaluchem wynika to z tego, że oba owady są z tej samej rodziny i szkodliwość test bardzo podobna na tym podobieństwo się kończy.Karaluchy potrafią w przeciwieństwie do prusaka rozmnażać się w pomieszczeniach chłodnych. Larwy karalucha są wszystko żerne, atakują ślimaki zjadają martwe owady i inne zwierzęta a niekiedy zjadają również odchody ptaków. Karaluch jest jednak bardzo wrażliwy na brak wody w pożywieniu. W ootece zarodki rozwijają się od 40 do 80 dni i jest to ściśle związany z temperatura otoczenia. Żywotność dorosłych osobników wynosi do około 4 miesięcy. Związku z panującymi u nas warunkami środowiskowymi, karaluchy nie występują tak często jak prusaki. Szkodliwość karalucha i prusaka jest bardzo podobna zanieczyszczają swoimi odchodami powierzchnie po których się przemieszczają.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

  Teren naszego dzialania :

  Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Sokołów Podlaski, Węgrów, Dębe Wielkie, Kałuszyn, Łuków, Garwolin, Otwock, Piaseczno, Góra Kalwaria, Łochów, Warszawa, Legionowo, Wyszków, Lublin, Radom, Ząbki, Siemiatycze, Zielonka, Biała Podlaska,

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem