Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Kleszcz

Kleszcze - najbardziej niebezpieczne pajęczaki

Kleszcze pospolite to gatunek pajęczaka. W Polsce występuje 26 gatunków kleszczy, różnią się od siebie kolorem, wielkością jak i preferencjami żywieniowymi, ale każdy z tych gatunków jest groźny dla potencjalnego żywiciela. Kleszcz pospolity.

Kleszcze - najbardziej niebezpieczne pajęczaki

Kleszcze występują w każdych warunkach lasach, parkach, łąkach jak i ogrodach przydomowych. Samica kleszcza jest większych rozmiarów niż samiec może mieć do 4 mm, po osadzeniu się na żywicielu może zwiększyć swoje rozmiary nawet 200 krotnie. Kleszcze żyją długo nawet 2-3 lata a w szczególnie sprzyjającym im warunkach nawet 6 lat. Coraz bardziej łagodne zimy sprzyjają rozwojowi tych pajęczaków, brak dość niskich temperatur nie wymraża ich i ich liczebność z roku na rok jest coraz liczniejsza. Zagrożeniem dla ludzi i zwierząt są choroby przenoszone przez kleszcze, ponad 130 odmian wirusów i niezliczone bakterie powodują groźne choroby od kleszczowe w tym boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu, tularemię i babeszjozę. Jeśli dojdzie do ukąszenia należy jak najszybciej usunąć kleszcza odpowiednia kleszczołapką i zdezynfekować miejsce wkłucia. Przed kleszczami należy się chronić zakładając ubrania, stosując preparaty odstraszające. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego ważna jest walka z tym pajęczakiem radykalnymi sposobami. Usuwanie kleszczy jest uciążliwe samo w sobie, jednak prawdziwe niebezpieczeństwo związane jest z przenoszonymi przez nie chorobami. Jedną z nich jest kleszczowe zapalenie mózgu, które we wczesnych etapach często mylone jest ze zwykłą grypą. Jeszcze gorsza może okazać się borelioza, przy której jedynym sposobem leczenia jest długa, wyczerpująca terapia antybiotykowa.

Zwalczanie kleszczy

Nasza firma zwalcza kleszcze metodą zamgławiania. Stosowanie zimnej mgły pozwala na precyzyjne dotarcie preparatu w zarośla, krzaki, między drzewa i trawy, wszędzie tam gdzie te malutkie pająki mają możliwość skrywania się. Stosowane przez nas preparaty są bezpieczne dla roślin jak również zwierząt domowych. Aby zabiegi były skuteczne najlepiej stosować opryski od wczesnej wiosny do zimy w regularnych odstępach, aby wyeliminować występowanie tych niebezpiecznych pajęczaków.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem