Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Komar

Zwalczanie komarów

Komary to owady z rzędu muchówek. Są to niewielkich rozmiarów, uskrzydlone insekty osiągające wymiary ok 6mm o smukłej budowie i jasnobrązowej barwie. Mają przezroczyste skrzydła wydające podczas lotu charakterystyczny brzęczący dźwięk.

Zwalczanie komarów

Komary – jak poradzić sobie z plagą krwiopijców?

Są to jedne z najbardziej znienawidzonych owadów szczególnie w okresie letnim .Komary rozmnażają się dość szybko i bardzo licznie. Jedna samica składa ok 100 jaj które w ciągu kilku do kilkunastu dniu osiągają formę dorosłą i są w stanie samodzielnie składać kolejne jaja. Komarzyce potrafią przeżyć nawet do 2 miesięcy, samce po osiągnięciu formy dorosłej tylko 10 dni. Rola samca sprowadza się do zapłodnienia samicy, żywią się one pyłkami kwiatów. Największym utrapieniem są samice komara, to one żywią się krwią stworzeń ciepłolubnych. Najbardziej uciążliwe są młode osobniki aby przyspieszyć swój rozwój muszą uzupełnić niedobory białka którego nie pobierały będąc w formie larwy. Samice komara mają narządy dzięki którym wykrywają swoje ofiary , dlatego najchętniej atakują osoby spocone. Największe występowanie tego owada można zauważyć w lasach, parkach, ogrodach oraz przy zbiornikach wodnych jeziorach, stawach, rzekach. Często spotykane są również w piwnicach. Komary preferują wilgotne środowisko, nie lubią długotrwałych susz dlatego największe ich występowanie zauważane jest po deszczach . W sprzyjających warunkach przy dużej wilgotności komary są dużym problemem .

Niebezpieczeństwa związane z ukąszeniem komara

Z uwagi na możliwość roznoszenia szkodliwych mikroorganizmów, zalecane jest jak najczęstsze zwalczanie komarów. Na szczęście, najbardziej niebezpieczne choroby, takie jak malaria, nie były zanotowane w Polsce od ponad 50 lat. Nie zmienia to faktu, że ślina komara potrafi wywołać podrażnienia, obrzęk i swędzenie, a u uczulonych osób nawet poważniejsze dolegliwości. Komary przyczyniają się one również do roznoszenia rozmaitych patogenów, w tym krętków Borrelia burgdorferi, odpowiedzialnych za groźną boreliozę. Aby uwolnić się od tego problemu, warto jest Państwu zwrócić się o pomoc do specjalistów. Likwidacja komarów to jedna z najczęstszych usług świadczonych przez DDD Robak, w której posiadamy duże doświadczenie.

KOMARY NA POSESJI – CO ZROBIĆ?

Oferujemy Państwu zwalczanie komarów metodą zimnej mgły. Dzięki tej metodzie preparat dociera w każde miejsce ogrodu, lasu czy parku zwalczając owady nawet ukryte w zakamarkach , w koronach drzew czy krzewach. Zabiegi takie stosowane regularnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni pozwalają na znaczne ograniczenie populacji i spokojnym odpoczynkiem na łonie natury.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem