Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Rybik cukrowy

Zwalczanie rybika cukrowego

Rybik cukrowy zawsze występuje w miejscach wilgotnych takich jak np: łazienka i kuchnia.

Zwalczanie rybika cukrowego

Rybiki cukrowe zwane potocznie srebrzykami to małe bezskrzydłe owady o długości ok 10mm. Nazwa ich wzięła się od srebrzystej łuski pokrywającej ciało. Owady te lubią ciepłe i wilgotne pomieszczenia, dlatego najczęściej spotykane są w łazienkach i kuchniach. Żywią się głównie resztkami innych owadów lub odpadami spożywczymi ale również ze względu na możliwość trawienia celulozy mogą być zagrożeniem dla książek gdyż jedzą papier. Owady te wychodzą po ciemku, dlatego często są niezauważalne przez dłuższy okres. Ze względu na to, że szybko biegają momentalnie się chowają po zapaleniu światła. Rybiki nie są groźne, nie przenoszą chorób, zwalczane są ze względów higienicznych. Często w pomieszczeniach gdzie pojawiły się srebrzyki są również pająki są one ich naturalnym wrogiem .

Samice składają do 20 jaj, małe wylęgają się po ok 10 dni. Owady te żyją długo, nawet do 8 lat. Małe rybiki cukrowe wylęgając się maja kolor biały, z czasem kolor się zmienia na srebrny. Dojrzałość płciową osiągają dopiero po 3 latach.

Skuteczna walka z tymi owadami nie jest trudna. Należy dokładnie wietrzyć pomieszczenia i obniżyć temperaturę. W przypadku gdy są one dość uciążliwe dobrze jest wykonać zamgławianie mgłą, preparat wtedy dociera w każdy zakamarek co skutecznie pomaga pozbyć się srebrzyków z trudno dostępnych miejsc.

W naszej praktyce w 89% spotykaliśmy go w łazienkach w których zabudowa wanny lub brodzika uniemożliwia swobodny przepływ powietrza które to osusza takie miejsca. Utrzymująca się tam duża wilgotność oraz temperatura sprzyja występowaniu rybika. Jak pozbyć się rybika we własnym mieszkaniu? – Należy wykonać oprysk preparatem owadobójczym miejsca, w których występuje, pozostawić do wyschnięcia i przez dobę nie zmywać podłogi na mokro.

Zwalczanie rybika

 Jego zwalczanie jest dość łatwa czynnością można to przeprowadzić poprzez osuszenie miejsc, w których występuje lub zastosować specjalne preparaty do zwalczania rybika.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

  Posiadamy placówki : Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Łuków, Siemiatycze, Otwock, Góra Kalwaria, Legionowo, Wyszków. Oraz w promieniu 50 kilometrow w/w lokalizacji.

© 2024 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem