Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Spuszczel pospolity

Uciążliwy szkodnik drewna

Suche, składowane drewno to idealne środowisko dla larw spuszczela pospolitego. Zależnie od warunków, szkodniki te mogą żerować na Pańskim drewnie nawet 7 lat, zanim przekształcą się w osobnika dorosłego. Ten gatunek chrząszcza często atakuje drewniane elementy domów, w tym boazerię i ramy okienne.

Uciążliwy szkodnik drewna

W jaki sposób objawia się obecność spuszczela?

Larwy spuszczela pospolitego są słyszalne podczas żerowania, szczególnie w gorące dni. Jeśli drewno wystawione jest na ich działanie od dłuższego czasu, mogą pojawić się na nim charakterystyczne otwory, pozostawiane przez wydostające się, dorosłe osobniki. Z kilkumilimetrowych dziurek zazwyczaj wysypuje się mączka drzewna, która ułatwia ich identyfikację. Natychmiastowa likwidacja spuszczeli pospolitych jest konieczna, jeśli chcą Państwo utrzymać swoje drewno w dobrej kondycji.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

  Teren naszego dzialania :

  Mazowsze, Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Sokołów Podlaski, Węgrów, Dębe Wielkie, Kałuszyn, Łuków, Garwolin, Otwock, Piaseczno, Góra Kalwaria, Łochów, Warszawa, Legionowo, Wyszków, Lublin, Radom, Ząbki, Siemiatycze, Zielonka, Biała Podlaska, Ostrów Mazowiecka, Wolomin, Ostrołeka oraz w obrębie 60km od w/w lokalizacji

© 2021 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem