Dezynsekcja, dezynfekcja, odrobaczanie, ozonowanie

 

Szerszeń

Gniazdo szerszeni na posesji? - Jak je usunąć?

Użądlenie szerszenia jest bardzo bolesne i może doprowadzić do groźnych reakcji alergicznych. Zwalczanie szerszeni stało się usługą świadczoną wyjątkowo często, głównie z uwagi na ich tendencję do zakładania gniazd w pobliżu terenów zamieszkiwanych przez ludzi.
Gniazdo szerszeni na posesji? - Jak je usunąć?

Podstawowe informacje o szerszeniach

Szerszeń to owad z rodziny osowatych, jest największym i najgroźniejszym z owadów z tej rodziny. Występuje 26 gatunków szerszeni. Występujące w Polsce szerszenie europejskie mają rudoczarną głowę i odwłok żółty w czarne pasy. Wielkość królowej sięga do 35mm ,samce są mniejsze ok 23mm. Szerszenie żywią się owadami, owocami i sokami z niektórych drzew. Owady te stronią od ludzi jednak w ostatnim czasie coraz częściej zakładają gniazda w pobliżu człowieka. Gniazda szerszeni mogą osiągać wielkość do 0,5 metra, wyglądem przypominają nierówną papierową bryłę. Budowane są ze spróchniałego drzewa połączonego ze śliną owadów. Szerszenie najchętniej budują gniazda na poddaszach czy dziuplach drzew ,najczęściej są to miejsca z utrudnionym dostępem .Budowę gniazda zaczynają wczesną wiosną samice ,po czym składają jaja. Dość szybko wylęgają się larwy które dorastają osiągając formę robotnic. Od tego momentu samice zajmują się składaniem jaj a robotnice budową gniazda i ochroną jego. Z ostatniego lęgu jaj przekształcają się płodne samice i samce. Samce nie mają żądła ,ich rola sprowadza się tylko do zapłodnienia samic ,po tym czasie giną wraz z robotnicami. Zapłodnione samice opuszczają gniazda szukając nowych miejsca na założenie nowego. Gniazdo najlepiej jest zwalczać w początkowej fazie budowy i rozwoju owadów. Im mniejsze jest gniazdo tym łatwiej jest zwalczyć owady. Należy pamiętać ,że szerszenie to groźne owady szczególnie dla osób uczulonych. Jedno ukąszenie może powodować śmierć. Dlatego ważne jest aby nie lekceważyć problemu i przerwać cykl rozwojowy nie dopuszczając do dalszego mnożenia się owadów szczególnie w przypadku gniazd w domach lub ich sąsiedztwie. W walce z szerszeniami warto zaufać doświadczonemu profesjonaliście ze wględów bezpieczeństwa. Owady te nie tylko są uciążliwe ale mogą wyrządzić wiele szkód w domach jak również zagrozić zdrowiu domowników. Najskuteczniejsza metoda walki z tym owadem to zamgławianie. Dzięki wytworzonej mgle odpowiedni preparat jest w stanie przeniknąć całe gniazdo skutecznie zabijając wszelkie osobniki.

LIKWIDACJA SZERSZENI - OFERTA DDD ROBAK

Aby mieć pewność, że pozbędą się Państwo tych niebezpiecznych owadów na dobre, warto jest zdecydować się na ofertę DDD Robak. Dzięki naszej nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się niechcianego gniazda szerszeni na terenie całego województwa Mazowieckiego.

Zapytaj nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów wypełnij i wyśli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytanie
 • call
  Zadzwoń do nas +48 690 015 854

  Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

 • mail
 • place
  Odwiedź nas

  DDD Robak

  NIP: 536-147-33-72
  REGON 142344086

  Godziny pracy:
  pn. - pt.: 9:00 - 24:00
  sob.: 10:00 - 18:00

© 2019 DDD Robak - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem