Na tej stronie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.
Oczywiście najlepszą możliwością jest bezpośredni kontakt z nami w trakcie, którego razem z klientem ustalamy najbardziej odpowiednia metodę działania.
Czy metody domowe zwalczania pluskwy są skuteczne?
Metody domowe zwalczające owady to począwszy od termicznych po przez rożnego rodzaju lepy aż po preparaty chemiczne ogólnie dostępne są to metody kontaktowe, czyli aby owad został unieszkodliwiony musi mieć bezpośredni kontakt. I o ile mrówki rybiki prusaki stosunkowo łatwo można zlikwidować to np. pluskwa domowa już nie jest tak podatna na te metody. Pluskwy zakładają swoje siedliska w miejscach trudno dostępnych a to sprawia ze metody kontaktowe wymuszają rozbieranie np. mebli czy listew przypodłogowych. Bardzo często zdarza się tak ze pluskwy po takich zabiegach pojawiają się na nowo i to pomimo sytuacji ze przez jakiś czas nie dawały o sobie znać. Dodatkowo preparaty ogólnie dostępne powodują uodparnianie się pluskwy co skutkuje zwiększonym problemem jej zwalczania nawet dla firm DDD co znacząco zwiększyć może koszty skutecznego zwalczenia tego pasożyta.
Ile zabiegów należy przeprowadzić, aby pozbyć się skutecznie pluskwy?
Stosując najnowsze techniki śmiało można powiedzieć ze w 90% wystarczy tylko jeden zabieg jest to poparte wieloletnim doświadczeniem.
Czy dezynsekcja jest niebezpieczna?
Trzeba mieć świadomość, iż takie usługi wykonuje się bardzo często stosując preparaty chemiczne i jak każde substancje, gdy są użyte nieodpowiednio mogą stwarzać zagrożenie, szczególnie niebezpiecznymi preparatami są te dostępne w niemal każdym sklepie różnego rodzaju aerozole.
Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?
W zależności od zwalczanych owadów. Np. w przypadku zwalczania pluskwy nie wolno pod żadnym pozorem wynosić z mieszkania/domu ubrań elementów wyposażenia szczególnie przedmiotów tapicerowanych, ponieważ nie rzadko zdarza się ze w tych przedmiotach znajdują się owady i ponowne ich przyniesienie do pomieszczeń po dezynsekcji może spowodować ponowne pojawienie się problemu. W sieci podaje się ze należy usuwać lub pakować np. ubrania w worki, jaki to ma cel cóż odpowiedź nasuwa się sama.
Co należy zrobić po dezynsekcji?
Jak w każdym przypadku, gdy została użyta substancja chemiczna należy posprzątać/przemyć szczególnie miejsca na których przygotowywane są posiłki, oraz łózka, kanapy.
Czy zwalczanie komarów jest skuteczne?
Pamiętajmy ze zwalczanie owadów na dworze jak komary muchy meszki daje 70% poprawę, natomiast trzeba mieć pod uwaga fakt, iż taki obszar nie jest w wyniku np. odkomarzania osłonięty „niewidzialną kopuła” a owady latające mają te możliwość by emigrować z innych terenów.
Czy zwalczanie kleszczy jest skuteczne?
Jak każda usługa niezależnie od branży wykonana prawidłowo przynosi zamierzony efekt. W 90% wykonuje się ją raz w sezonie na początku jak tylko pojawia się pierwsze osobniki.
Jak przygotować działkę do odkomarzania?
Należy pamiętać ze substancje, które są stosowane do zwalczania owadów to są substancje chemiczne w 90% wiec, jeśli na takim obszarze znajdują się tunele warzywne czy grządki należy zabezpieczyć te miejsca przed ewentualnym opryskaniem, oczywiście osoba, która wykonuje taki zabieg musi mieć na uwadze takie miejsca i starać się je omijać.
Czy istnieją cudowne środki na wszystkie owady?
Nie. Trzeba mieć na uwadze fakt ze owady należą do różnych gatunków co sprawia ze różnią się one metodą żywienia, miejscami bytowania, odpornością na substancje czynne oraz miejsca w których składają jaja. A więc, aby skutecznie można je zwalczać należy dopierać tak preparaty, aby były dopasowane do konkretnego gatunku. Najgorsze co można zrobić to stosować ogólnodostępne substancje, które bardzo często doprowadzić mogą do uodpornienia się insektów.
Јаk оdróżnіć рluѕkwу domowe оd рluѕkіеw lеśnусh?
Nајbаrdzіеј сhаrаktеrуѕtусzną сесhą јеѕt tо, żе рluѕkwу wуѕуѕајą ludzką krеw, роdсzаѕ gdу рluѕkwу lеśnе żујą w nаturzе nа krzаkасh і drzеwасh. Ukąѕzеnіа рluѕkіеw zdаrzајą ѕіę w nосу і ѕą сzęѕtо mуlоnе z ukąѕzеnіаmі рсhеł, kоmаrów, а nаwеt klеѕzсzу. О оbесnоśсі tусh оwаdów w dłużѕzуm оkrеѕіе śwіаdсzą сzеrwоnо-brązоwе рlаmkі krwі роd rаmаmі mаtеrасу і łóżеk, а tаkżе nа śсіаnасh, роduѕzkасh і рrzеśсіеrаdłасh. Dоrоѕłе оѕоbnіkі оѕіągајą długоść 4-6 mm, mајą сzеrwоnо-brązоwу kоlоr і wоlą оѕіеdlаć ѕіę nа роwіеrzсhnіасh drеwnіаnусh (mаtеrасасh, роdłоgасh, ѕzаfkасh іtр.). Ѕаmіса рluѕkwу ѕkłаdа 1-5 јај dzіеnnіе рrzеz dwа mіеѕіąсе, сzуlі w ѕumіе оkоłо 200 јај w сіągu ѕwојеgо żусіа. Rоzрrzеѕtrzеnіаnіе ѕіę tусh ѕzkоdnіków оdbуwа ѕіę аlbо bіеrnіе – роdсzаѕ trаnѕроrtu mеblі, оdzіеżу сzу іnnеgо bаgаżu, аlbо аktуwnіе – рrzеmіеѕzсzајą ѕіę ѕаmоdzіеlnіе ро śсіаnасh dоmów, аw nіеktórусh рrzураdkасh рrzу роmосу рtаków lub nіеtореrzу.